Tarihçemiz

 

Necati ÜNAL ve Ahmet ÜNAL kardeşler ,1972 de Kütahya nın Tavşanlı ilçesinde, Değirmisaz Kömür işletmeleri ile iş hayatına ilk adımlarını atarak , 2003 yılında Ünsa Madencilik, Turizm, Enerji, Seramik,Orman Ürünleri, Elektrik Üretim San Ve Tic A.Ş ni kurmuş ve farklı sektörlerde yatırım yapmaya  başlamışlardır.

Değirmisaz kömür işletmeleri 1972 den 2004 yılına kadar faal olarak işletilmiş, sadece kömür çıkartılmayıp ileri ingiliz teknolojisi kullanılarak ,kömür yıkama tesisleri ile kömür analiz laboratuarı kurulmuş ve uzun yıllar kömür sektöründe kaliteli kömürü ile ; yakacak ve sanayi yakıtı olarak adını yurdumuzun her köşesine duyurmuştur. 2004 yılında kömür rezervinin bitmesinden sonra, örnek bir proje ile madencilik faaliyetleri nedeniyle bozulan saha ağaçlandırılarak doğa harikası bir Değirmisaz oluşturulmuştur.

Ünsa Madencilik A.Ş tarafından 2004 yılında Balıkesir Mancılık Kömür İşletmeleri açık ocak işletmesi olarak çalıştırılmaya başlanmıştır. 2011 yılı itibari ile faaliyetlerine ara veren ocağımızda 200 ton/saat kapasiteli kömür yıkama  tesisi bulunmaktadır.

2006 yılında Muğla Milas Yeniköy kömür işletmelerinde kömür zenginleştirme işi  alınarak burada beş yıl boyunca  da yüksek teknolojik makinaların kullanıldığı 250ton/saat kapasiteli  lavvar tesisimiz kurularak kömür yıkama zenginleştirilme  yapılmış ve işletmedeki faaliyetlerimiz 2011 yılı itibari ile son bulmuştur.

Firmamız tarafından 2006 yılında önemli bir   adım atılmış ve şuan Kütahya Organize Sanayi bölgesinde yaklaşık 9.618  m2 alana sahip ,aylık 1.500,000 kapasiteli üretim yapan Keramika Seramik Fabrikasının temelleri atılmış, 2007 nin ilk aylarında üretime başlanmıştır. Bugün itibariyle Keramika Seramik Türkiye nin en büyük seramikten renkli sofra eşyalarını üreten fabrikalarından biri haline gelmiş , ihracattaki yüzdelik payı her geçen gün artarak , kalite yönetim sistemi anlayışıyla sektöründe fark yaratan  kuruluş olmuştur..

Çağın getirdiği yeniliklere adaptasyonuyla ÜNSA Madencilik  alanında ilerlemeye devam etmektedir.  Farklı projelerde fark yaratmayı ilke edinmiş olan kuruluşumuz , 04.06.2009 yılında Elektrik Piyasası Düzenleme Kurulundan Kütahya İli , Tavşanlı İlçesi Akçaköy de İlin İlk Özel Hidroelektrik Santrali  için Elektrik Üretim Lisansı alarak , Kendisine enerji sektöründe yer edinmiştir.
İlkeli , yenilikçi, iş disipline sahip olan firmamızın temel prensibi; faaliyet gösterdiği alanlarda ,kaliteden ödün vermeksizin müşteri ve çalışan memnuniyetini en üst düzeyde tutarak , oluşturduğu hedefler doğrultusunda daima en iyiye ulaşmak olacaktır.
HAKKIMIZDA 
Tarihçemiz
Vizyonumuz & Misyonumuz
Başkanın Mesajı
KALİTE BELGELERİ 
Üretim Belgesi
İş Bitirme Belgeleri
copyright © 2010 |Ünsa Madencilik, Turizm, Enerji, Seramik, Orman Ürünleri, Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. | Design By ASD