Başkanın Mesajı Necati ÜNAL

Merhabalar;

1972 Yılında çok değerli iki insanın ,rahmetli Ali Güral ile rahmetli babam Himmet ÜNAL´ın birlikte Değirmisaz da kömür işine başlamaları ile ticari hayatımız başlamış oldu.

Yıllarca Etibank tarafından yer altı (galeri) sistemi ile çalışılmış bir bölgede alınamayan kömürleri o yıllarda küçük makinelerle dekapaj yaparak almak ve üretim yapmak hiç kolay olmamıştı. Etibank döneminde 3000-4000 kişiye istihdam sağlamış ve daha sonra kapanan bir yerde yeniden istihdam sağlamanın ve üretim yapmanın heyecanı, sıkıntıları aşmamızda en büyük faktör oldu.

İlk yıllarda sadece PARÇA KÖMÜR ve TOZ KÖMÜR üretimi yaparken işletmemizi sürekli yenileyerek sanayinin talep ettiği kaloride, ebat ta ve kül de kömür üretimi yapabilmek için Kömür Yıkama Tesislerini kurduk. Bu sayede 10-12 çeşit ürün elde ederek kömür piyasasında önemli ölçüde söz sahibi olduk.

Bu çalışmaları yaparken çalıştığımız yörenin sorunlarını ve ihtiyaçlarını,işletmemizin imkanları ile gidermeye ve yardımcı olmaya çalıştık.

Madencilik çalışmaları sebebiyle bozulmuş olan doğayı yeniden kazanmak amacıyla terk edilen bölgelere toplam 140.000 adet fidan dikerek özel ağaçlandırma yaptık. Bu çalışmamız çevre açısından örnek bir proje olmuştur.

Ayrıca Balıkesir İli , Balya ilçesi Mancılık Kömür İşletmesinde rödövans usulü Kömür İşletmeciliği yaparak , kömür faaliyetlerimizi 2011 yılına kadar sürdürdük. 2011 yılından sonra , işletmemiz faaliyetlerine son vermiştir. 

Zamana odaklanmış hedeflerimizle 2004 yılında Kütahya organize Sanayi Bölgesinde Kurduğumuz KERAMİKA Seramik fabrikamızla , farklı bir sektöre merhaba dedik. Şu an Türkiye´nin en büyük seramik mutfak araç gereçleri üreten fabrikalarından biri olan Keramika nın,her geçen yıl ihracattaki yüzdelik payı giderek artmakta ve  sektöründe kalite çıtasını yükselmektedir.

2006 Yılında Kütahya İçin ilk olacak , Kayaboğazı Hidroelektrik Santrali nin Enerji  Düzenleme Kurulu Piyasasından üretim lisansını aldık. Kati uygulama projesi devam eden  bu önemli projemizle , Enerji sektörüne de adım attık….

Hedefimiz İş hayatında kurumsal kimliğimizi kaybetmeden , çağın getirdiği yeniliklere açık , sürekli araştıran , yarının bugünden şekillendiğini  bilen vizyonumuzla , Ünsa  Madencilik ve Keramika Seramik  markalarının sürdürebilirliğini kılmaktır.

SAYGILARIMLA

HAKKIMIZDA 
Tarihçemiz
Vizyonumuz & Misyonumuz
Başkanın Mesajı
KALİTE BELGELERİ 
Üretim Belgesi
İş Bitirme Belgeleri
copyright © 2010 |Ünsa Madencilik, Turizm, Enerji, Seramik, Orman Ürünleri, Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. | Design By ASD